Přeskočit na obsah

INFORMACE O DODAVATELÍCH KRMIV

AVICENTRA

Společnost AVICENTRA s.r.o. je rodinná firma, která se v současné době řadí mezi největší výrobce krmiv pro exotické ptactvo a hlodavce v České Republice.

Od roku 2001 firma AVICENTRA s.r.o. vyrábí směsi pro exotické ptactvo a hlodavce. Sortiment značky AVICENTRA se od roku 2007 také rozšířil o špičkové, ručně vyráběné tyčinky pro ptáky a hlodavce nebo například o podestýlku z kukuřičných vřeten.

BRIT

Společnost VAFO PRAHA se zabývá výrobou, distribucí a vývojem prémiových a superprémiových krmiv pro psy a kočky. Rodinná firma s již více než dvacetiletou tradicí a zkušeností v oboru zajišťuje výrobu krmiv ve čtyřech moderních výrobních závodech v České republice.

Značky Brit Care, Brit Premium, Brit Animals a Let‘s Bite vyváží do 70 zemí světa.

Základním know-how je dlouholetá dobrá praxe v oblasti výživy psů a koček. Profesionálové zodpovídající za železnou kvalitu krmiv jsou jedni z vás – chovatelé a milovníci čtyřnohých parťáků. Prioritou je zdraví a kondice – nepoužívají se takové ingredience, které mohou negativně ovlivnit zdravotní stav zvířete. Produkty Brit nejsou testovány na laboratorně chovaných zvířatech.

ONTARIO

Značka Ontario vznikla v roce 2004, kdy se začala prodávat základní řada granulí pro psy. Vývoj granulí je po celou dobu prováděn ve spolupráci s veterináři a odborníky na výživu. Později byla značka Ontario rozšířena o granule pro kočky. A protože zázníci chtel mít ucelený koncept, od roku 2010 se pod značkou Ontario prodávají i konzervy a pamlsky pro psy a kočky. Ontario reaguje na nejnovější trendy v krmivech pro domácí mazlíčky a proto v roce 2016 vyvinula a uvedla na trh nové hypoalergenní granule pro psy.

SAM’S FIELD

SUPERPRÉMIOVÁ kompletní receptura krmiva Sam’s Field respektuje přirozené nutriční potřeby psů s ohledem na jejich věk, velikost plemene a SPECIFICKÉ nutriční požadavky. Jedinečné složení receptur s vysokým OBSAHEM čerstvého masa a živo čišných proteinů v kombinaci s výtažky z ovoce a zeleniny a funkčními složkami přispívá ke správ nému zažívá ní a efektivnímu využívání živin tělem.

Přítomnost obilovin, zejména pšenice, v krmivech snižuje jejich stravitelnost a využití živin v zažívacím traktu. Receptury krmiv Sam’s Field bez obilovin (GRAIN-FREE) a s nízkým obsahem obilovin (LOW-GRAIN) představují bezpečnou cestu k celoživotní zdravé výživě a odstraňují riziko potravinové intolerance nebo jiných nepříznivých reakcí.

SOKOL FALCO

Tradiční česká rodinná firma. Již od roku 1993 pro vás vyrábí výrobky z masa pro vaše zvířecí mazlíčky. Na výrobu krmiv se za ta dlouhá léta stali opravdovými specialisty – vychází ze zkušeností svého zakladatele MVDr. Jiřího Sokola.

Společnost dbá na maximální kvalitu svých výrobků (od suroviny přes obaly až po způsob doručení zboží). Všechny  provozy jsou pravidelně kontrolovány státní veterinární správou. Výrobní závod je schválený pro výrobu krmiv do celé Evropské unie – registrační číslo je: CZ15026.

KUDO

Krmiva Kudo vyrábí rodinná firma Danube Petfoods s více jak 30 letou zkušeností s výrobou krmiv pro zvířata v zájmovém chovu. Receptury Kudo jsou zpracovány lisováním za studena, což je šetrnější technologie zpracování, která uchovává více přírodních nutričních látek v krmivech a zaručuje lepší trávení a vyšší stravitelnost těchto receptur pro organismus psa.  Při výrobě je využíváno místních surovin od farmářů podunajského regionu. Kvalitní suroviny zahrnují maso špičkové kvality, výběr kvalitní zeleniny a bylin. Všechny suroviny jsou pečlivě kontrolovány a mají známý původ u místních farmářů. Krmivo neobsahuje obiloviny, brambory ani tapioku.

MAGNUSSON

Rodinný švédský podnik produkující pečené kompletní krmivo pro psy všech plemen Magnusson original a Magnusson meat&biscuit.

Pečení krmiva je šetrná, poctivá technologie zpracování, která umožňuje využívat čerstvé suroviny a jejich přírodní vlastnosti. Jedná se o zcela ojedinělou technologii zpracování, jelikož je mnohem náročnější na výrobu, jak z časového, množstevního, nebo prostorového hlediska, proto se 99% výrobců přiklání k extrudaci. 

Magnusson Petfood produkuje dvě řady krmení Magnusson meat&biscuit a Magnusson original. Obě tyto řady spojuje šetrná technologie zpracování, bez obsahu umělých, či chemických látek, což dokazuje i kratší expirace krmiva pouze 10 měsíců. Hlavní rozdíl je, že řada meat&biscuit je vyrobena pouze z čerstvých surovin a řada original z mouček. 

Všechny suroviny použité v krmivech Magnusson jsou švédského původu, což je velmi důležité pro kvalitu krmiva. Magnusson obdržel mezinárodní certifikát jakosti KRAV pro kvalitu použitých surovin. 

Magnusson propočítal vhodné dávkování pro každé plemeno tak, aby regulovalo příjem kalorií a bylo vhodné pro malá, střední, či velká plemena. Doporučujeme krmivo Magnusson velkým a obřím plemenům, jelikož krmiva meat&biscuit nebobtnají a snižují tím riziko torze žaludku. 

Filozofie zakladatele společnosti Petera Magnussona je vyrábět kvalitní krmivo za přiměřenou cenu tím nejšetrnějším způsobem, jak ke krmivu, tak k životnímu prostředí. Zakoupením krmiva šetříte životní prostředí, protože k výrobě se využívají pouze energie z vodních zdrojů a všechny obaly jsou recyklovatelné. 

TASTE OF THE WILD

Vaše šelmy touží okusit chuť drsné divočiny a vy teď máte šanci jim to dopřát. Americká krmiva Taste of the Wild jsou plná divokého masa a nabaží i ty nejnáročnější labužníky. Navíc se vše obejde kompletně bez obilovin, aby zbylo místo na opravdu důležité ingredience. Nezávislý test Top Dry Dog Food každoročně řadí Taste of the Wild mezi nejkvalitnější krmiva a s tím se ztotožňuje i oblíbená americká poradna pro náročné chovatele Dog Food Advisor, která nabízí spoustu důkazů, že Taste of the Wild jsou prostě TOP!

Šelmy se původně neživily obilím, tak proč by měly teď? Taste of the Wild, to jsou pečení bizoni,  divočáci,  kachny,  krocani,  křepelky,  jelenijehňata,  pstruzi, a k tomu ještě uzený losos. Každý dle svého gusta, protože vaše šelma je osobnost a zaslouží si individuální přístup. Ať už sáhnete po kterékoli divočině, vysoce stravitelné výživné proteiny jsou zaručeny. Ovoce a zelenina v každém z jednotlivých druhů Taste of the Wild jen doplňují už tak unikátní složení těchto ryzích pochoutek. Alergeny dostaly dovolenou, ale o vlákninu, cenné antioxidanty, minerály a další nepostradatelné složky zdravého jídelníčku nouze vážně nebude. Přidané probiotické kultury navíc zajistí bezproblémové strávení všech důležitých látek a podpoří zdravé zažívání. Na své si přijdou všechny velikosti plemen. Taste of the Wild je navíc nejen pro dospěláky, ale zaručeně si ho oblíbí i malí vlci. K dispozici jsou totiž i divoká krmiva pro štěňata, která pro svůj zdravý vývoj od samého začátku potřebují ten správný obsah svojí misky.

NUTRA GOLD HOLISTIC

Základními rysy těchto receptur jsou vysoká kvalita surovin a několikanásobně širší spektrum ingrediencí než u běžných krmiv. Nechybí pořádná porce masa, která je navíc obohacena bylinkami a řadou druhů ovoce plných přírodních antioxidantů. Jako zdroj uhlohydrátů pro denní spotřebu energie se používají pouze celá zrna, například hnědé rýže či prosa. Krmiva jsou obohacena o lněná semínka, která vyvažují poměr omega-3 a -6 kyselin, což má blahodárné účinky například pro kůži a srst. Naopak nejsou přidána žádná barviva, dochucovadla, konzervanty či jiné chemické látky, které často způsobují alergické reakce na potravu. Stručně řečeno, krmivo je zdravější, přírodnější a přirozenější pro zažívací trakt vašeho psa. Příroda ví jednoduše nejlépe. Každé balení je vyvinuto tak, aby splňovalo potřeby psů v každém jednotlivém období života. Americký úřad pro kontrolu krmiv navíc testuje NutraGold Holistic od fáze výběru ingrediencí přes výrobu až po finální produkt.

MARP

Marp think holistic – výživa bez kompromisů

V naší holistické řadě přinášíme receptury, které splňují maximální požadavky na špičkové složení. Vysoký obsah masa a receptury bez obilovin tvoří základ našich receptur. Dle holistické tradice naleznete v našich recepturách dlouhou řadu bylinek, které mají pozitivní vliv na celý organismus. Na této tradici je postavena celá naše holistická řada – princip holistické výživy je takový, že všechny suroviny v krmivu musejí mít pozitivní vliv na organismus psa. Jinými slovy, použitím vhodných surovin je nutné předcházet budoucím zdravotním komplikacím – prevence je lepší než péče. Z tohoto pohledu na holistickou výživu jsou naše receptury skutečně tradiční. Naše krmiva se svým složením přibližují přirozené stravě psovitých šelem v přírodě. V naši holistické řadě naleznete v průměru 80% bílkovin ze živočišných zdrojů. To je základem perfektního osvalení psa.

7 důvodů, proč byste měli naše krmivo Marp holistic vyzkoušet:
  1. prvotřídní suroviny (ve stejné kvalitě, jako je pro lidskou spotřebu)
  2. vysoký obsah masa a receptury bez obilovin
  3. tradiční holistické receptury s vysokým obsahem bylin
  4. jednodruhové receptury vhodné i pro psy s potravními alergiemi
  5. podpora pro zdravou kůži a špičkovou kvalitu srsti
  6. vysoká chutnost a stravitelnost našich receptur
  7. neobsahuje chemické konzervanty, dochucovadla, kukuřici, pšenici a další nevhodné nebo nebezpečné suroviny

SALAČ

pamlsky ze sušeného masa, piškoty pro psy

BOHEMIA  PET FOOD

Konzervy Bohemia Pet Food se mohou pochlubit označením „single protein“, což znamená, že každá obsahuje pouze jeden druh bílkoviny – 70 % unikátního zdroje masa.

Dále je v jejich složení už jen zeleninový vývar a za studena lisovaný lněný olej.